ÜRETİM AŞAMALARI
EKSTRÜZYON

MFI testinden geçen üretime uygun hammeddeler, istenilen ebat ve denyede bant olarak üretilir. Bu işlem son teknoloji, bilgisayar kontrollü ekstruderlerde yapılır.
Sistemdeki gravimetrik dozajlama ünitesi sayesinde ana hammadde ve diğer katkı malzemeleri, üretilen ürün için belirlenmiş en uygun oranlarda karıştırılmaktadır.

DOKUMA

Uygulanan testlerden geçen kalite standartlarına uygun şerit ipler dokuma tezgahlarında istenilen ebatlarda hortum olarak dokunur.
Tek kat kumaş uygulamalarında, dokuma üzerindeki ultrasonik kenar kesim sistemleri devreye alınır ve kumaşın kenarlarından açılması sağlanır.
Periyodik olarak yapılan en ve gramaj kontrolleri sayesinde gerekli müdahaleler tam zamanında yapılır ve hatalı üretim engellenir.

LAMİNASYON

Dokumadan çıkan kumaşlara istenilen renk ve özelliklerde laminasyon uygulanır. Lamine edilen kumaşlar periyodik olarak yapışma ve gramaj kontrolüne tabii tutulurlar.
BOPP Kaplama ürünlerde, sandviç lamine sistemi devreye alınır ve özel katkı malzemeleri sayesinde ürünün en iyi şekilde lamine edilmesi sağlanır.

BASKI

Dokuma yada laminede işlemi tamamlanmış olan kumaşlar, ortam koşullarından etkilenmemesi için etrafı kapatılmış olan baskı bölümüne alınır.
Flekso baskı tekniğinin kullanıldığı baskı bölümünde, en kaliteli baskının elde edilebilmesi için en uygun boya, solvent ve klişe kullanılır.

KONFEKSİYON

Tüm işlemlerden geçen kumaşlar, son teknoloji konfeksiyon makinelerinde istenilen boylara kesilir.
Konfeksiyon üzerindeki ağız açma sistemi sayesinde, ağızda dağılma, yapışma gibi istenmeyen durumların önüne geçilmektedir.
Lamineli ürünlerde körük istenmesi durumunda makine üzerindeki körük tertibatı devreye alınır ve istenilen özelliklerde körük açılması sağlanır.

 
 
Sayfanın tüm hakları İpek Jüt’e aittir. © 2011